Van koppelingen naar volledig platformbeheer
De oorspronkelijke opdracht bestond uit het realiseren van een OCI-koppeling en een integratie met Navision. Tijdens het project werd duidelijk dat er behoefte was aan extra ondersteuning bij de ontwikkeling van de webshop. Net voor livegang namen wij het volledige beheer van de Magento B2B webshop over, zodat ESZET Group zeker was van een stabiele e-commerce omgeving.
200.000+
producten
50 miljoen
prijsregels
Deze integraties realiseerden wij voor ESZET Group
Kenmerken van de ESZET Group webshop
| Kenmerk | Invulling |
|---|---|
| Branche | Elektrotechnische groothandel |
| Businessmodel | B2B |
| Platform | Magento Open Source |
| Front-end | Hyvä |
| Live sinds | 2025 |
| ERP | Microsoft Dynamics NAV en Microsoft Dynamics 365 Business Central |
| Voorraad | 3 magazijnlocaties (2 via NAV, 1 via Business Central), getoond met Magento Multi-Source Inventory |
| Inkoopkoppeling | OCI met Syntess |
| Prijzen | 50.000.000+ prijsregels per dag uit de ERP-systemen, verwerkt in DWD Connect en als platte prijsdata in Magento geplaatst |
| Assortiment | 200.000+ producten |
| Vestigingen | Harderwijk, Goes, Born |
| Onze rol | Integraties, daarna platformovername, doorontwikkeling en beheer |
Uitdagingen
Een elektrotechnische groothandel verkoopt geen standaardproducten tegen standaardprijzen. Elke zakelijke klant heeft eigen prijsafspraken, en die moeten in de webshop exact gelijk zijn aan wat in het ERP staat. Bij 200.000+ producten levert dat dagelijks tientallen miljoenen prijsregels op. Klanten bestellen bovendien niet altijd via de webshop zelf. Installateurs die met Syntess werken, willen vanuit hun eigen inkoopomgeving bestellen zonder orders over te typen.
Daarnaast werkt ESZET met twee ERP-systemen: Microsoft Dynamics NAV en Business Central. Twee magazijnen draaien op NAV, het derde op Business Central. Een klant wil voor het bestellen zien waar een product ligt, bijvoorbeeld om het zelf af te halen. Tot slot vraagt het assortiment om afwijkende besteleenheden. Kabel wordt verkocht per rol van 100 of 500 meter, maar ook per meter of als reststuk.
Een elektrotechnische groothandel verkoopt geen standaardproducten tegen standaardprijzen. Elke zakelijke klant heeft eigen prijsafspraken, en die moeten in de webshop exact gelijk zijn aan wat in het ERP staat. Bij 200.000+ producten levert dat dagelijks tientallen miljoenen prijsregels op.
Klanten bestellen bovendien niet altijd via de webshop zelf. Installateurs die met Syntess werken, willen vanuit hun eigen inkoopomgeving bestellen zonder orders over te typen.
Daarnaast werkt ESZET met twee ERP-systemen: Microsoft Dynamics NAV en Business Central. Twee magazijnen draaien op NAV, het derde op Business Central. Een klant wil voor het bestellen zien waar een product ligt, bijvoorbeeld om het zelf af te halen.
Tot slot vraagt het assortiment om afwijkende besteleenheden. Kabel wordt verkocht per rol van 100 of 500 meter, maar ook per meter of als reststuk.
Oplossing
We bouwden een Magento Open Source-webshop met Hyvä-frontend, ingericht als single-store voor B2B. De complexiteit zit in de koppelingen en het maatwerk rond prijs, voorraad en besteleenheden.
Klantspecifieke prijzen voor elke zakelijke klant
Elke dag laden we 50.000.000+ prijsregels in vanuit de ERP-systemen. DWD Connect, onze eigen integratielaag, verwerkt die regels en plaatst ze daarna als platte prijsdata in Magento. Magento hoeft zelf geen prijsafspraken door te rekenen. Een ingelogde klant ziet daardoor altijd de prijs uit zijn eigen afspraken.
Bestellen vanuit Syntess via OCI
Klanten die met Syntess werken, openen de webshop vanuit hun eigen inkoopomgeving via een OCI-koppeling. Hun winkelmand gaat terug naar Syntess en de order komt automatisch in Magento binnen. Niemand hoeft orders handmatig over te zetten.
Voorraad per magazijnlocatie uit twee ERP-systemen
Twee magazijnen draaien op Dynamics NAV, het derde op Business Central. Beide ERP-systemen zijn gekoppeld aan Magento en leveren de voorraadposities per locatie. Met Magento Multi-Source Inventory tonen we per locatie wat beschikbaar is. Een klant ziet zo direct waar hij een product kan afhalen.
Kabel per rol, per meter of als reststuk
Kabelproducten zijn te bestellen als complete rol van 100 of 500 meter, per meter of als reststuk. Zo sluit de webshop aan op hoe installateurs kabel in de praktijk inkopen.
Snelle Hyvä-frontend
De Hyvä-frontend houdt de webshop snel bij een catalogus van 200.000+ producten en bij grote orders met veel regels.
Systemen en koppelingen in de webshop
| Systeem | Type | Wat het doet bij ESZET |
|---|---|---|
| Microsoft Dynamics NAV | ERP | Klantgegevens, prijsregels en voorraad van 2 magazijnen naar Magento; orders terug naar NAV |
| Microsoft Dynamics 365 Business Central | ERP | Prijsregels en voorraad van het derde magazijn naar Magento |
| Syntess OCI | Inkoopsysteem (OCI) | Klanten bestellen vanuit Syntess; orders komen automatisch in Magento |
| DWD Connect | Integratielaag | Verwerkt de prijsregels uit het ERP en plaatst ze als platte prijsdata in Magento |
| Skwirrel | PIM | Verwerkt de product informatie vanuit het Skwirrel PIM naar Magento |
Resultaat
ESZET-klanten zien bij elke bestelling hun eigen prijs, de actuele voorraad per magazijn en de besteleenheid die past bij het product. Orders uit Syntess en uit de webshop komen zonder handwerk in het ERP terecht. Door een Hyvä-frontend te combineren met koppelingen naar twee ERP-systemen, een inkoopsysteem en een prijzenbron, draait ESZET Group een B2B-webshop die aansluit op hoe een elektrotechnische groothandel werkt.
Overtuigd dat wij ook voor jou een passende oplossing kunnen bieden?
Veel van onze klanten werken al jaren samen met ons. Wij zijn jouw digitale partner.
Benieuwd naar meer Magento webshops?
Veelgestelde vragen over de Eszet Group case
Hoe werkt de OCI-koppeling tussen Magento en Syntess?
Voor ESZET heeft Dutchwebdesign een OCI-integratie tussen de Magento-webshop en Syntess gerealiseerd. Hiermee wordt de webshop aangesloten op het bestaande zakelijke inkoopproces van klanten die met Syntess werken. Zo kunnen zij de webshop gebruiken binnen hun vertrouwde inkoopomgeving. De precieze stappen van de bestel- en terugkoppeling zijn afhankelijk van de ingerichte integratie.
Hoe is de Magento B2B-webshop van ESZET gekoppeld aan Microsoft Dynamics NAV?
Hoe worden klantspecifieke prijzen in de Magento-webshop van ESZET verwerkt?
Bij ESZET worden klantspecifieke prijzen via een API van Skwirrel opgehaald en met behulp van DWD Connect verwerkt binnen Magento. Hierdoor kunnen zakelijke klanten de prijzen zien die bij hun eigen account en commerciële afspraken horen. Deze oplossing ondersteunt een belangrijk onderdeel van B2B e-commerce: verschillende prijsafspraken voor verschillende klanten binnen één webshop. Er worden iedere dag 50.000.000+ prijsafspraken verwerkt
Kan Magento grote B2B-productcatalogi met meer dan 200.000 producten verwerken?
Ja. De Magento Open Source-webshop van ESZET bevat meer dan 200.000 producten. Dit project laat zien dat Magento ook voor omvangrijke technische B2B-assortimenten kan worden ingezet. De prestaties van dergelijke webshops zijn mede afhankelijk van de technische architectuur, hosting, indexering, datakwaliteit en de inrichting van koppelingen met externe systemen.
Hoe ondersteunt Magento complexe besteleenheden zoals kabels per meter of rol?
Voor ESZET heeft Dutchwebdesign specifieke B2B-bestelfunctionaliteit gerealiseerd voor kabelproducten. Afhankelijk van het product kunnen klanten kabels bestellen als complete rol van bijvoorbeeld 100 of 500 meter, per meter of als reststuk. Daarmee sluit de webshop aan op de praktische bestelbehoeften van elektrotechnische installateurs en andere zakelijke afnemers.
Wat is DWD Connect en welke rol speelt het bij Magento ERP-integraties?
DWD Connect is de eigen integratieoplossing van Dutchwebdesign voor het verbinden en verwerken van gegevens tussen Magento en externe systemen. Binnen de ESZET-case wordt DWD Connect gebruikt voor de verwerking van klantspecifieke prijsinformatie uit Skwirrel. Het project laat daarmee zien hoe een integratielaag kan helpen om externe bedrijfsgegevens bruikbaar te maken binnen een Magento B2B-webshop.
Kan een Magento B2B-webshop worden gekoppeld aan meerdere ERP- en inkoopsystemen?
Ja. De ESZET-case laat zien dat een Magento-webshop met verschillende externe bedrijfsapplicaties kan samenwerken. Bij ESZET is Microsoft Dynamics NAV gekoppeld voor klantgegevens en orders, Syntess via OCI voor zakelijke inkoopprocessen en Skwirrel voor klantspecifieke prijsinformatie. Per systeem wordt bepaald welke gegevens nodig zijn en hoe deze binnen Magento moeten worden verwerkt. Recent is Business Central ook gekoppeld.
Wat zijn de voordelen van een ERP-koppeling voor een Magento B2B-webshop?
Een ERP-koppeling zorgt ervoor dat een Magento B2B-webshop beter aansluit op de bestaande bedrijfsprocessen. Klantgegevens en orders kunnen automatisch tussen systemen worden uitgewisseld, waardoor dubbele invoer wordt beperkt en de kans op handmatige fouten kan afnemen. Bij ESZET ondersteunt de koppeling met Microsoft Dynamics NAV de uitwisseling van klantgegevens en webshopbestellingen. De daadwerkelijke tijdsbesparing hangt af van de inrichting en het ordervolume.
Kunnen jullie een bestaande Magento B2B-webshop overnemen en verder ontwikkelen?
Ja. Bij ESZET begon de samenwerking met het realiseren van integraties voor een bestaande Magento-omgeving. Vlak voor de livegang nam Dutchwebdesign het volledige beheer van het Magento-platform over. Daarmee is ESZET ook een praktijkvoorbeeld van een Magento-projectovername waarbij continuïteit, technische kennis en verdere ontwikkeling van het platform belangrijk zijn.
Waarom is Magento geschikt voor B2B-groothandels met complexe bestelprocessen?
Magento biedt een uitbreidbare technische basis voor B2B-webshops waarin maatwerk, grote productcatalogi en integraties met bedrijfssoftware samenkomen. De ESZET-case illustreert dit met meer dan 100.000 producten, klantspecifieke prijzen, een Microsoft Dynamics NAV-koppeling, een OCI-integratie met Syntess en specifieke besteleenheden voor kabelproducten. Deze functionaliteiten zijn gerealiseerd met Magento Open Source en aanvullende maatwerkontwikkeling door Dutchwebdesign.

